#21 ASLA ARKANA BAKMA!


Ne son ne başlangıç ne de ortası. Eğer geçmişe bir doğru pencere açtığını düşünürsen; görebilirsin hayatın sana neler getirdiklerini, bu yüzden Gözleri seviyorum. Her şeyi görüyorlar ve izliyorlar. En güzel organ. Her konuda anlamı var. İnsanın sevdiği gözlerinden belli olur, yalan söylediğinde de aynı şekilde göz bebeklerine bakarız. Gözler her şeyi anlatır. Kırıldığımızda, ağlayacak gibi olduğumuzda ilk önce gözler öne çıkar ve gözyaşlarımızı akıtırız.


Dans etmeyi seviyorum. Kollarımı havaya kaldırmayı, sağ veya sol yapmayı, zıplamayı ve belki de o çok bilinen figürleri yapamasam da önemsemiyorum. Gözlerimi kapatıyorum ve dans etmeye başlıyorum, sanki bambaşka bir yerdeymişim gibi. Geçmiş ve geleceği ortaya serip sanki üzerinde dans ediyormuş gibisine müziğin ritmine göre ayak uyduruyorum. Kalbim çok hızlı atmaya başladığında hissediyorum işte ve belki de yaşamak bu.Yaşamayı seviyorum. Yaşanması gereken çok an var. Biliyorum, yolum uzun ama her şey o kadar da belirli değil, belki yarın sabaha da uyanmayacağız. Belirli ve belirsizlik içinde gidip gelirken bir gerçeği unutuyoruz. Hayat kısa. Üzülmek için, kötü hissetmek için, güneşi bol bir günü yağmur bulutlarla kaplı görmek gibi ya da eğer hava yağmur bulutlarla kaplıysa bile havayı güneşli gibi görmektir önemli olan. İyi düşünmek ve olumlu kafa yormak gerek. Çok yorgun ve ruhun bitkin gibi olabilirsin, yarınların var ve her şey kalıcı değil.


Asla arkana bakma. Yaşadıkların kolay olmasa bile atlatıyorsun, kulaklığı takıyorsun ve dünyayı biraz daha kısıyorsun. Ağladığında gözlerini kapatıyorsun ve bu belki de gülmeye yer açtığın anlamına geliyor olabilir. Boş versene. En iyisini yapıyorsun. Kalbin, beynin seni biliyor. Sen kendini tanıyorsun. İşte bu yüzden asla arkana bakma, her zaman ilerle ve geriye doğru adım atma. Geriye dönme. İleride her zaman başka yön vardır, sakın zorlanacağını düşünme çünkü evet zorlanacaksın ama zorlukta biter. Silersin gözyaşlarını, kapatırsın gözlerini ve ne kadar güzel güldüğünü görürsün simsiyah gözlerinin içinde. Siyah da güzel bir renktir.


Müziği seviyorum. Bana ilham veren şarkıları dinlemeyi seviyorum. Sözleri ve vurgulanmış cümleleri seviyorum. Sözler beni etkiliyor. Melodisi, ritmi, notaları ve hayallerimin içinde kaybolmayı seviyorum. İnsanlar kaybolur, evet bunu çok söyledim. Biz her şekilde kayboluruz. Her duygunun ve her hissin içinde kendimizi hemen ele veririz. Hayat bizi etkiliyor. Her gün olaylar oluyor. Kaybediyoruz, kayboluyoruz ve tüm yaşantılar kolay değil. Gerçek şu ki; biz iyi hissetmek için her şeyi kullanıyoruz, canlı veya cansız neredeyse her şeyi.İnsanları seviyorum. İnsan olmayı seviyorum. Biliyorum, hepimiz insanız ve insan olmak karışık olmak demek; hepimiz aynıyız aynı doğum ve ölümü paylaşıyoruz farklılıklar bizi ayrı veya başka tür yapmaz. Seviyoruz, seviliyoruz, sevişiyoruz, hepimiz aynı şey için savaşıyoruz daha iyisi için. Para istiyoruz çünkü daha iyi şeyler için, daha iyi besleniyoruz, daha iyi yaşamak için mücadele ediyoruz. Herkesin mücadelesi farklı. Bazı insanlar bilmiyor, bazı insanlarda biliyor; bilen insanlar insanları kullanmıyor ve bizim için üretilmiş araçları kullanıyor ve bilmeyenler ise insanları kullanıyor; derinlere indiğimizde o da bir canlıydı, sadece en iyisi için yanlış yaptı. İnsanlar yanlışları kendi doğruları için yaparlar, kendi doğrularımız her zaman başkalarına doğru değildir ve farklılıklar vardır; insanlar farklılıklara saygı duymayı ve özen göstermeyi unutmamalı. En büyük yanlışımız, yanlış bilmektir oysa her zaman doğrular ve iyilik kazanır.

Asla arkana bakma. Yaşa ve öl ama asla arkana bakma. Seni anlamayan insanlara kendini sadece üç kez anlat, dördüncü de anlatma ve o kişilerden uzaklaş. Sadece hayatta üç kişiyi sev ve üç kişide de hakkını ver eğer üçünde başaramadıysan bil ki değiştirmen gereken çok sorunların var. Unutma; sadece bir kere yaşarsın üç kez değil. Oku, çalış, istediklerin için her şeyi yap. Sıkılma, bıkma, kaçma. Kendini sev. Ağla, gül, tüm duyguları yaşa ama hepsinin kıymetini bil. Her şey sana öğretir. Aklına getirdiğin her şey tecrübedir, bilmek önemlidir. Bilmiyorsan öğrenirsin, ne olacak... Zamanın var. Biliyorum; halen umudumuz var ve ruhumuz ışık dolu ve her şeyi değiştirebilecek, daha iyiye dönüştürebilecek güce sahibiz..." Yani, asla arkana bakma, devam et.111 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.