Algısal Güzellik

Bilmiyorum farkında mısınız sizler de. Bir algı içinde yaşıyoruz. Mutluluk, üzüntü, beğeni ve buna benzer çoğu şey. Bunlardan en önemlisi benim için güzellik algısıdır.Kendimizden ne kadar ödünler verdik kullanma tarihi geçen güzellik algıları için. Estetiğe ihtiyaç duyduk, değişmeye ve kendimizden belki de nefret etmeye.


Her geçen gün değişen bir fırtınanın içinde savruk bir yaprak gibi dolanıyoruz ortalıkta. Kimimiz kısa, kimimiz uzun, kimimiz sarışın, kimimiz esmer... Öyle ya aslında önemi yok nasıl göründüğümüzün kendimizi aşmadıkça. Sınırlarımızı, algılarımızı...Sizlere soruyorum. Hiç nefret ettiniz mi gözlerinizden, yüzünüzden, boyunuzdan ve ya kilonuzdan? Hiç nefret ettiniz mi kendinizden? İnsan nefret eder mi hiç kendinden? Nefret eder mi benliğinden?


Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir kırılma noktası burası. Her bir çeşit var bu noktanın üstünde. Her birimizden var. En büyük algılarımızla varız bu noktada. Saflığımızla ve benliğimizle.


Birlikteyiz ancak değiliz. Aşamadığımız engellerin içindeyiz. Güzeliz. Hepimiz. Kızlı ve erkekli. Hepimiz birbirimizden güzeliz.


Algıları daha da kırdığımızda daha da güzelleşeceğiz. Bilirsiniz sizler ve bir şeyler parçalandıkça oturur yerine. Bir şeyler yıkılınca onarılır yeniden. Daha da farklılaşır duvardaki izler.


Her kırdığımızda bir algımızı, her çekinmeden baktığımızda aynaya, daha da güzelleşceğiz her geçen dakika.


Her kırdığım algıda ben olacağım. Her kırdığımız algıda biz olacağız. Güzelliğin fiziksel bir şey olmadığını anlayacağız beraber. Paramparça olacak duvarlarımız ve saflıktan başka bir şey kalmayacak.


Ve işte güzellik asıl o saflıkta olacak...39 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.