Bazen Hatırlamak Değerlidir

Senden önce, bir taş kalbe sahiptim. Duygularımı göstermekten nefret ediyordum. Zayıf olmaktan nefret ediyordum. Ama sen, senin gülüşün, senin gözlerin, her şeyin ve aşkının çoğu beni iyi bir şekilde değiştirdi. Artık kendimin daha iyi bir versiyonuyum. Ama şimdi neredeyse benim yüzümden seni kaybediyorum. Bunu okuyacak mısın bilmiyorum ama… Beraber yaptığımız şeyleri bir başkasıyla yapmaya başlamışsın. Kiminle yaptığını bilmiyorum, kiminle yaptığında önemli değil. Önemli olan artık bir başkasıyla yapıyor olman. Bunu fark ettiğimde kendimi tanıyamaz hale geldim. Etrafımdaki insanlar neye niçin bu kadar üzüldüğümü, öfkelendiğimi, neden çılgınca hareket ettiğimi anlayamadılar. Çünkü söyleyemedim, söyleyecek yüzüm yoktu. Senin yüzünden daha fazla onları üzmek istemiyordum. Artık senin yüzünden arkadaşlarımı bir bir kaybetmek istemiyordum.

Son konuşmamızdan bu yana uzun zaman geçti. Seni hala bütün kalbimle seviyorum seni gerçekten özlüyorum ya da seni istemiyorum. Üzgünüm, istediğin gibi bir kız değildim.Bazen bana gerçekten bir şans vermek istediğini düşünüyorum ama sonra gerçeğe dönüyorum. Ve bunun sadece bir oyun olduğunu anlıyorum. Her gece, her saat, her saniye, her bir iletişim, her kelime bir yalandı. Büyük bir yalandı. Sana olan aşkım hariç her şey yalandı. Ve sen sırf seni sevdiğim için benleydin. Bunları inkar etmeme rağmen hala seni hissediyorum. Ama kimseyi zorlama hakkına sahip olmadığımızı biliyorum. Bu yüzden artık yazmamaya karar verdim. Seni görmeyi reddediyorum ve sana bir gülücük bırakıyorum. Asla kapıları kapatmayı istemedim. Görüyorsun ya, sadece seninle olmaya, birlikte zaman geçirmeye çalışıyordum. Gerçekten senin için korkularımın üstesinden gelmeye çalışıyordum. Farkında değil misin daha fazlasını yapıyorum seni seviyordum. İkimiz de biliyoruz ki, her şeyin sonu değil. Umarım bir kızda bende bulamadığın şeyleri bulursun. Aramızda hiçbir şey olmamış gibi beni görmezden geldiğinde çok kötü hissediyorum. Umarım bir gün beni bırakmanın senin için bir kayıp olduğunu anlarsın. Çünkü her an seni umursamam, seni canımmışsın gibi görmem yeterli olmadı. Üzgünüm, seni incittiysem ya da her neyse… Seni çok seviyordum.İnsanlar, insanlar için ve iki yıl içinde konuşamayacakları kişiler için yeni şehirlere taşınır. İnsanlar hayat tasarruflarını birleştirir ve artık aynı odada olamayacakları insanlarla çocukları olur. Çünkü hiçbir şey kesin değildir ve hiçbir sevgi garanti edilmez ve hayat öngörülemezdir ve işler değişir. Bu yüzden, kesinlikle sevmek zorunda olduğunuz tek kişilik, sizsinizdir, mutluluğu sizi daima etkileyecek ve sizin tarafınızdan kontrol edilecek olan tek kişi kendinizsinizdir, ve gelişmek için yolunuzdan çıkmak için ihtiyaç duyduğunuz en önemli yaşam. Kendi yaşamınızdır. Acaba bir gün gözlerinin nasıl olduğunu unutacak mıyım? Çünkü babam lisedeki kız arkadaşının adını hatırlamıyor ve annem ilk arabasının modelini hatırlamıyor. Bir gün bizim için çok açık ve çok önemli olan şeyleri unutuyoruz. Bir zamanlar bizim için dünya anlamına gelen şeyler uzak anılar haline geldi, sonra nihayet unutuldu. Bu yüzden iyi haber, bir gün kalbimi kıran sözcükleri tam olarak hatırlayamayabilirim, ama kötü haber şu ki, gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu hatırlamayacağım.

E.J. Cenita şöyle demiş, ‘’Asla aşk için yalvarma. Asla seni geri sevecek veya istediğinde seninle birlikte olacak birisine yalvarma. Asla birinin zamanına, bağlılığına, şefkatine ve dikkatine yalvarmayın. Ona en çok ihtiyaç duyduğunuzda asla yanınızda kalmak için yalvarma. Çünkü ilk etapta, eğer seni bu kadar çok seviyorsa, seni bırakmayacak. Varlığınız ve sevginiz için yalvarmanıza asla izin vermez, çünkü size kolları hep açıktır. Yalvarma, alçaltıcıdır, seni alçaltır. Unutma, yalvarman gerekiyorsa, buna değmez. Kimse yalvarmaya değmez. ”

Liszt: Grandes études de Paganini, S141 - No.3 In G Sharp Minor - "La Campanella"

Wild Eyes-Mariee Sioux

48 görüntüleme

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.