CANIMIZI YAKAN ŞEYLERLE NASIL BAŞA ÇIKIYORUZ?



Aklında tam olarak ne var? Acaba kafandaki kişiyi ne kadar mükemmel yarattın? Sana gerçek bir şey söyleyeyim; karşındaki mükemmel biri olamayacak. Sen de değilsin ve ikiniz asla mükemmel olamayacaksınız. Ama seni en az bir kere güldürebiliyorsa, iki kere düşünmeni sağlar. Hata yaptığını kabul ederse, ona sarıl ve onun için elinden gelen her şeyi yap. Her an seni düşünmeyecek ama ona kırılabileceğin kadar sana kendinden verecek. Ona zarar verme, onu değiştirme ve verebileceğinden fazlasını bekleme. Analiz etme. Seni mutlu ettiğinde gülümse, seni sinirlendirdiğinde bağır ve yanında olmadığı zaman onu özle. Olması gereken aşk bu iken, işleri zorlaştırma. Çünkü mükemmel insanlar yok, ama her zaman senin için mükemmel olan bir insan var. Bunu aklından çıkarma.


Aşka gelirsek, aşk bir duygu. O kişiyi göreceğinizi bildiğiniz zaman hissettiğiniz duygudur. Dakikaları, saatleri, günleri, hatta ayları onu tekrar görene kadar geri sayıyorsunuz çünkü onunla birlikteyken sahip olduğunuz hissi seviyorsunuz. Aşk mükemmel bir mutluluk duygusudur. Kollarında olmak her şeyin yoluna gireceği anlamına gelir ve gerçekten olmayacak olsa bile, olması için ellerinden geleni yapacakları hissine kapılırsınız ya da sadece sizi daha iyi hissettirmek için çabaladıklarını görürsünüz. Kim olduğun için sevildiğin ve onları oldukları gibi sevdiğin hissi. Bir şey olduğunda iyi ya da kötü konuşmak istediğiniz ilk kişidir. Nasıl olduğunuz ve ne kadar zamandır beraber olduğunuz önemli değil. Değişmenize ve yeni bir insan olmanıza gerek yok. Her zaman kendi tarzınızı, kişiliğinizi, kim olduğunuzu ortaya koyun. Sizi siz olduğunuz için sever zaten. Aynı zamanda farklı ve daha iyi bir insan olmak için uğraşırsınız, onun için. O kişi sizin hayatınızdadır ve sizler onun için her şey olmak istersiniz. Onun istediği gibi biri olmak istersiniz.

 

Hayatta kontrol edemediğimiz bazı şeyler var ve başka bir kişinin kalbi de onlardan biri. Birisi seni seçti ya da seçmedi. Biri ya savaşmaya karar verir ya da vermez. Günün sonunda buna saygı duymalısın. Seni tüketmesine izin vermek zorunda değilsin. Gördün mü, sevdiğin kişiyi kontrol edemeyebilirsin ama kendini kontrol edebilirsin. Kim olduğuna, kime sevgini nasıl sunacağına sen karar verirsin. Kalbinin verdiği tüm sevginin yeterli olduğuna ve doğru insanlar için yeterli olacağına inanmayı seçebilirsin ve bunu kontrol edebilirsin.


Aslında ilişkiler artık daha zor… Konuşmalar, tartışmalar, duygular, bilinçaltı, mesajlar, telefon aramaları, seks kolaylaştı ve ‘’aşk’’ kelimesi bağlam dışında kullanıldı. Güvensizlikleri, farklı düşünce tarzlarını ortaya çıkardı. Kıskançlık, bir alışkanlık oldu. Güven vermek zor, incinmek doğal oldu ve ayrılmak tek seçenek oldu. Yani buna değecek bir şeye sahipsen, ayrılmayı kabullenme. Bunun için savaş ve gitmesine izin verme. Demek istediğim; her dokunuş, her sarılma sizin için çok değerli. Sonunda kendine olanları anlıyorsun ve olanlar için sadece üzülebiliyorsun çünkü geriye dönüşü olmadığının farkına varıyorsun.


©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.