DİNLE BENİ !

Güne başladığında her şeyi aynı bulamazsın. Her şey değişir. Odandaki koku, odanın içine yansıyan ışık, dışarıda ki kişiler, bulutlar ya da gökyüzü; her gün değişir. Gördüğün insanlar, sen bile. Değişiriz çünkü her zaman ilerleriz. Dün bu kişi mutluydu, şimdi neden değil? Her zaman bir açıklaması vardır. Eğer biz durursak her şey ilerlediği için engel oluştururuz. Her şey nasıl ilerliyorsa bizim de öyle ilerlememiz gerekir, eğer ilerlemezsek geride kalırız. Hayattaki engellerimiz bu yüzdendir, ya durmuşuzdur ya da geride kalmışızdır. Kaybettiklerimiz önemli değil, önemli olan neleri kazandığımız...


Sabah uyandığında, güneşi gördüğünde nasıl bir ruh halindeysen onu yaşıyorsun ve gün içerisinde neler yaşadığını, hissettiğini, düşündüğünü önemsemiyorsun. Seni çeken birileri ya da bazı şeyler var. Bir filmdeymiş gibi rolünü oynamaya devam ediyorsun, kontrol de sende ama yine de çoğu şey elinde değil, değiştiremiyorsun. Bu hayatta en çok neyi değiştirmek isterdin? Cevap yok. Yapamıyorsun. Peki ya kolayca vazgeçer misin? Bu da bir hata. Vazgeçmek yok. Eğer vazgeçersen o zaman sen de herkes gibisin, nerede duracağını bilemiyorsun demektir. Biliyorum deniyorsun. Biliyorum çoğunlukla denedin. Düştün, düştükten sonra kalktın ve herkes senin kanatlanıp uçmanı bekledi. Her zaman daha iyisini bekliyorlar, sadece bazı kişiler anne gururlanmalı, baba gururlanmalı ve bizi gören herkes gururlanmalı diye düşünür; onları boşver. Kendin için ayağa kalk.


Neredesin şuan? Dışarıda mısın? Etrafında insanlar var mı? Bugün ne yaptın? Neleri düşündün hayatın için, kendin için ve aklında neler var? Umarım üzgün değilsindir, umarım kalbinde yangın yoktur, umarım yarın kötü bir gün geçireceğini bilmiyorsundur ve böylelikle rahat uyursun. Eğer öyleyse dinle beni; geçecek, değişecek. Sıradaki her neyse sana gelecek. Şunu bilmelisin ki; bazı şeyler senin elinde. İstemeden de olsa izin verdin bazı şeylere, farkında değildin ve bazı insanlar vardır ki her şeyin farkında olup yine de duruyorlar. Ben yine de o insanların bazı şeyleri göremediğini düşünüyorum, belki yeteri kadar göremiyor olamazlar mı? Evet... Sıradaki her neyse tahmin edebilir insan. Tahminler isteklerimiz olur bir hayliyle. Rica gibi. Lütfen der gibi, tahmin ederiz ve öyle olmasını umarız. Umarım iyi şeyler tahmin ediyorsundur, hayatın için, kendin için, yarınların için. Çünkü ben ediyorum. Sıradaki her neyse bekliyorum.

89 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.