HERKES DEĞİLSİN

En son güncellendiği tarih: 29 Tem 2019


Hayatta bir sürü ders vardır. Her gün bir şey öğrenir insan. Geçirdiğimiz her vaktin bir anlamı, nedeni ve amacı vardır. Herkesin farklıdır. Çeşittir. Bizimle aynı veya benzer nedenleri olan kişileri isteriz. "Ben bu acıyı daha önce yaşadım, o yoldan bende geçtim" gibi konulara sahip olan insanları. Çünkü onlar bizi yansıtırlar. Aynı dertlere sahip olan insanlar birbirlerini daha iyi anlarlar. Hepimizin yanıldığı nokta da budur; yeniliklere açık olmamak. İşte belki de bu yüzden hepimiz yalnızızdır, çünkü bir insanın hissettiğini başkası hissedemez. Hisler kişilere özeldir, bu yüzden hepimiz farklıyız aslında.


Herkes değilsin ve başkası gibi olamazsın. İnsanlara ne kadar uyum sağlarsan sağla senin kişiliğin her zaman onlarınkinden farklıdır. Ya iyisindir ya da kötü. Eğer yanlışların varsa bu yanlışları doğuran doğrularında vardır. Sen kendine baktığında her zaman haklısındır ama iş başkasına geldi mi, haklı olmak hiçte önemli değildir. Kendini biliyorsun. Kendini tanıyorsun. Çünkü her saniye kendinle birliktesin. Neler hissettiğini, neler yaşadığını, neler düşündüğünü en iyi sen bilirsin. İnsanları önemseme, herkes kendini düşünür.


''Güneşe bakamıyorum. Eğer güneşe bakabilseydim saatlerce izlerdim. Denizdeki dalgaları, bir ağacın üstündeki sallanan yaprakları ve belki de ilerlemeye devam eden gökyüzündeki bulutları izliyormuş gibisine güneşi izlerdim.Her güneş doğduğunda biliyorum ki; bugünüm aslında benim öğretmenim.İnsanlar, çevrem, etrafımdaki her şey bana bir şey öğretebilir. Aklım bile bana bir şey düşündürür ve böylelikle bir şeyi keşfedebilirim. İnsanlar beni anlamıyorlar. Bu gayet normal çünkü ne hissettiğimi, ne düşündüğümü, ne yaşadığımı, ne çektiğimi, ne sevdiğimi ve sürekli değişim içerisinde olduğumu bilmiyorlar. Çünkü ben değiller ve bende onlar değilim. Hayatım boyunca tek istediğim anlayıştı; arkadaşlarımın, ailemin beni anlamasını ve desteklemesini istedim aynı zamanda bekledim. Olmadı. Sadece onlar benden kendilerine göre bir kişi olmamı beklediler. Bencilce. Buna izin vermedim ve kendime söz verdim. Kendimi sevdim, kendimi diğer herkesten ayırdım. Kendimi önemsedim ve en önemlisi de buydu. Çünkü biliyorum ki, kendimden başka kimsem yok.''


İnsanlar nasıl olmam gerektiğini söyler, oysa sen nasılsan O'sundur. İyisindir. Nedenlerin vardır. İnsanlar senin değişmeni ister, çünkü kendilerine göre haklı olmalılar, senin iyi olman onları ilgilendirmiyor maalesef. İnsanlar senden çok fazla şey bekleyebilir ama sen elinden gelenin en iyisini yapıyorsundur. Eğer kendin memnunsan güzel, eğer memnun değilsen belki sende herkes gibi kendine eziyet ediyorsundur. Eğer insan sürekli yaşamından isyan ve şikayet ediyorsa o insan herkes gibi kendisine aşağıdan bakıyordur, değişmesini bekliyordur, haklı olması gerektiğine inanıyordur ve o insan kenara çekilip önce kendisine sonra da insanlara başkası gibi olmadığını haykırmalı. Biliyorum ki HERKES DEĞİLİM VE SENDE HERKES DEĞİLSİN.


Şimdi seni mutsuz yapan ve hayallerine giden yolları engelleyen herkesi unut ve mutlu olacağın yola bir rota yap. Çünkü sen bunu başarabilirsin.Çünkü sen HERKES DEĞİLSİN.

106 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.