• Admin

KONUŞMADAN KONUŞMAK MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?


Bir duyu daha?

Var oluşumuzdan bugüne, insan bilinçli ve düşünebilen bir varlık olmasıyla ön plana çıkmıştır. İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğinin bu olduğunu düşünüyoruz. İnsan vücudu ne kadar da komplike bir makine değil mi? Peki ya beynimiz?Kafamızın içinde henüz keşfedemediğimiz özellikler olabilir mi? Neden olmasın? Ya varsa?

5 duyu organımızı kullanmadan çevremizle etkileşim sağlayabilir miyiz? Beynimizde Wireless yada Bluetooth’a benzer bir kablosuz iletişim özelliğimiz olduğunu düşünsenize; konuşmadan, yazmadan, izlemeden bir bilgiyi öğrendiğinizi ya da başka birisiyle göz göze bile bakmaya gerek kalmadan iletişim kurabildiğinizi…


Bu mümkün olabilir. Evet biz robot değiliz, takılıp çıkarılabilen parçalarımız yok. Fakat bu özellik doğuştan beynimizde olabilir, kullanmayı bilmiyoruz ya da henüz evrilmemiş olabilir.


Bu özelliğe telepati diyen insanlar var.

İkiz kardeşlerin aynı anda konuşabilmesi veya birbirlerinin acılarını ve mutluluklarını hissedebilmesine benzetebiliriz.

Peki 21. yüzyıla gelene kadar neden insanlar bunu dile getirmedi? Tarihte bu konuda bir buluntu, belge veya eski metinler yok.

Yalnızca, tarihte belki de telepatiyi anlamak için kaydedilen ilk bilimsel yaklaşım Yunan filozof Aristoteles (M.Ö. 384 - 322) tarafından öne sürülmüş. Aristo, hayaller hakkında ve bazı insanların nasıl aynı rüyayı görebileceğini yazarken, bunun bir telepati meselesi olduğunu yazdı. Telepati iletimlerinin, durgun suya atılan bir taşla ve sıçramadan yayılan dalgalarla karşılaştırılabilir olduğunu varsaydı. Aristo, düşüncelerin havada hareket eden ve rüyaları etkileyen benzer dalgaların olup olmadığını sorguladı. Her ne kadar bu zihinsel dalgalar da gün boyunca mevcut olsa da, dinlendirici bir uykuda olan kişi ile birleşmiş olan gecenin huzurunun, insan aklının bu zihinsel hareketlere daha açık olduğu anlamına geldiğine inanıyordu.

Bu zamana kadar bilim varlığını reddediyor ve mümkün olmadığını savunuyor. Aynı zamanda telepatik deneyimler hakkında hikayeler duymaya devam ediyoruz. veya gündelik yaşantımızda farkında olmadan bu özelliğimizi kullanıyoruz.


Telepati nedir?


Telepatiyi, herhangi bir teknolojinin kullanılmasına gerek kalmadan duygu, düşünce ve hislerin belli bir mesafe üzerinden iletilmesi olarak tanımlayabiliriz. İki insan beyni arasında bir tür “kablosuz iletişim"dir.

Binlerce insan bunu deneyimlediğini iddia ediyor, ancak hiç kimse bu fenomeni laboratuvarda yeniden üretemiyor.“Telepati, insanların iletişim kurma şeklini kökten değiştirirse, o zaman "telepati", insanların hassas dünyasında devrim yaratır.”
– Jose Luis Rodriguez Jimenez

Bilim adamlarına yeniden değinirsek: Telepatinin fizik açısından mantıklı olmadığını söylüyorlar. Beynin hiçbir bölümü, herhangi bir mesafe üzerinde bir iletişim reseptörü veya vericisi olarak hareket edemez. Beynin elektromanyetik potansiyeli bilgi taşıma yeteneğine sahip değildir, en azından bildiğimiz kadarıyla, beynin bunu yapabilmesinin hiçbir yolu yoktur.Klasik fiziğe göre telepati imkansızdır.

Ancak kuantum fiziği bağlamında, işler oldukça farklı görünüyor. Aslında, birçok tanınmış fizikçi bu fenomen hakkında konuşuyor. Telepatik iletişim olasılığına olumlu yaklaşıyorlar. O hâlde bu özel durum tamamen kapalı değil.


Telepati İle Deneyler


Telepatik deneyimleri olduğunu iddia eden binlerce insan var ve bu sayı günden güne artmakta. Bunun ışığında, bazı bilim adamları fenomeni incelemeye karar verdiler. Bir çok farklı alanda ve farklı şekilde farklı bilim insanları ve araştırmacılar tarafından deneyler yapıldı. Karl Zener, Brooklyn’deki Maimonides Tıp Merkezi'nden Montaque Ullman ve Stanley Krippner ile 1974 ve 2004 yılları arasında 90’a yakın bilimsel deneyler yaptı. Deneylerde gündüzleri ve özellikle uyku sırasında telepatik iletişim ele alındı. Telepatik iletişimin çoğu zaman % 37 seviyesinde çalıştığını gördüler. Sonuçlar çok tartışmalıydı ve kesin bir hüküm çıkarmasına izin vermedi.

Rupert Sheldrake, biyokimyacı ve fizyolog. 2003-2004 yıllarında Cambridge Üniversitesi'nde başka bir telepati deneyi yaptı. 63 gönüllü ile 571 telepatik iletişim denemesi gerçekleştirdi. Başarı oranı %41 idi. Bulgularını çeşitli bilimsel dergilerde yayınladı. Bu sonuçlar istatistiksel olarak anlamlıdır, ancak pratikte, deneyler çok fazla şüphe yaratmıştı. Bu nedenle, araştırmacılar sonunda projeyi terk etti.


Telepati ve kuantum fiziği


Telepatinin en tartışmalı yönü, klasik fizik yasalarına ve diğer bilimlere aykırı olmasıdır. Geleneksel fizik ve nöroloji yasalarına göre, düşünme biyokimyasal bir süreçtir, hiçbir maddi uyarım yoksa telepati gerçekleşmez. Ve telepati tam olarak budur: maddi uyaranın yokluğu. Kuantum fiziğindeki hipotezler diğer türden materyal etkileşimlerin olasılığını sağlar.

Fizikçi, matematikçi ve Rölativite Teorisi uzmanı Roger Penrose, akılda kuantum biyofiziğinin varlığına işaret ediyor.telepatiyi bilimsel açıdan anlamak için çalışmaktadır. Yine de, önerdikleri herhangi bir sonuçtan ziyade yeni bir araştırma alanıdır. Yani, bir noktada duracak mıyız yoksa büyüleyici sorularla dolu yeni bir odaya kapı mı açacağız? Buna karar vermek bilime kalmıştır.
Telepati ve Teknoloji ile Wireless Human!Telepatiyi tanımlarken herhangi bir teknolojinin kullanılmasına gerek kalmadan gerçekleştiğini söylemiştim yalnız göz ardı ettiğimiz bir durum daha var, teknoloji bu konuda şu an için bilimden daha ileride gibi gözüküyor.

Elon Musk’ın kurucuları arasında bulunduğu Neuralink şirketi beynimiz ile doğrudan kablosuz iletişim özelliğini sağlayacak harici bir cihaz geliştirmiş. Şuan için tam olarak insanlar arası iletişim için olmasada Beyin-Bilgisayar arası direk bağlantı kuracak olan cihaz. kafamızın içindeki düşünceleri daha beynimizdeyken onları minik kablolarla yakalayıp çok hızlı bir şekilde bilgisayara bağlamayı sağlayacak.Neuralink bu sistemi 3 yıldır 90 kişiye yakın bir ekiple geliştirmiş ve Farelerin beynine çoktan bu cihazları yerleştirip kablosuz transfer yapabilen beyinlerde baya yol kat etmişler.Neuralink 2020 yılında insanlar üzerinde denemeye başlamak istiyor. Bilimin ve Teknolojinin gelişmesiyle yakın gelecekte devrim niteliğinde bir çok yenilik ile hayata yeni bir bakış açısı bizi bekliyor olabilir.Bana bu ilham ve kaynak olan Barış Özcan’ın bu konudaki videosunu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.http://barisozcan.com/elon-muskin-son-girisimi-neuralink-2020de-insan-beynine-cip-takacak/

https://www.youtube.com/watch?v=DghQPqsA4R8&t=295s

https://paranormal.lovetoknow.com/about-paranormal/what-is-mental-telepathy


128 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.