Rosa'ya Dair Küçük Şeyler

Rosa bir zamanlar güzeldi, çiçekler açardı o gülünce. Benim kalbim Rosa olmuştu. Nasıl ayrılacaktı bu beden bu kalpten? Rosa bir zamanlar beni severdi, güzel severdi. Mutluyduk değil mi Rosa? O bunu cevaplamaz belki ama ben cevaplayabilirim. Mutluyduk, mutludan öteydik. Özeldik Rosa biliyorsun.


Sonra ne oldu? Rosa gitti, bu koca adamı bıraktı böyle. Nasıl gittin Rosa? Belki sana bahşettiğim bu satırlarda bir gün anlatırım ya da sen kendin anlatmak istersin. Her kalp katilini sever mi bilmiyorum ama ben Rosa’yı çok sevdim. Biliyor musun zamanın ötesinde sevdim seni Rosa.


Beni küçükken alıp büyüten bir anne şefkati vardı onda. Özel bakmıştı, büyütmüştü beni. Tükenmedim hala, öyle güçlü yetiştirmişti beni. Yetiştirdiği gibi bıraktı zaten… Gitmedim diye söyle bana Rosa, binalar yıkılıyor üzerime gitme.

Dostlarımla otururken, ailemle konuşurken, sokakta yürürken bir anda aklıma gelen güzel Rosa’m… Ah Rosa… Bıraktığın anılarla savaşmaya çalışıyorum ancak buna pek gücüm yok. Öptüğüm ellerin artık benim değil. Bir elini uzat bana artık. Yazdığın tek bir söz yeter kalbimin yeniden çarpmasına.


Neyse sizin kafanızı Rosa ile çok şişirmek istemiyorum. Aslında anlatmaya çalıştığım birini çok sevmeyin… Ben Rosa’ya şarkılar, şiirler yazardım. Bir daha kimseyi öyle sevemedim. Siz de kimseyi öyle sevmeyin. Sevginin çoğu zarar veriyor inanın bana.


Rosa benim hayatıma bir amaç vermişti. Şimdi her yolu deniyorum o amaçlardan kaçıp sularda boğulmak için. Yapamıyorum o olmadan hiçbir şey. Hepiniz diyorsunuz ki kimseyi bu şekilde sevemem. Evet sevmenizi istemiyorum ama biliyorum ki seveceksiniz. Aşk, sevgi büyüler. Ben bu zamanlar yaşamak denen şeyi toprağa gömdüm. Rosa geldiğinde çiçek açabilir bilmiyorum. Siz büyüyün ama yaşadığınız hayatın her anında nefesinizi benim yerime alın ben alamıyorum.

Son satırlarımı yine Rosa’ya bahşedeceğim. Rosa’m güzel kalbim, kalbime dağlar oturdu küçük sevgilim. Geri gelsen düzelir mi ben bile bilmiyorum artık. İster gel ister gelme… Biliyorum ki gelmeyeceksin Rosa. İçimdeki bitmek tükenmek bilmeyen hasret beni öldürecek. Öldürsün.

53 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.