YENİ BİR SAYFA
Aslında sırtımızı hep kendimize dönmedik mi?

Kendimize yabancılaşmadık mı...

O üzülmesin bu kırılmasın diye diye kendi kalbimizi bedenimizi zihnimizi paramparça etmedik mi?

Hatayı nerede yapıyoruz? Bu acıyı yalnızlığı kendimize neden yüklüyoruz...

Haydi gelin hep beraber kısa bir zihin detoksu yapalım. Bu yazıyı okuduktan sonra zihnimizi arındırarak farkındalığın ilk evresini hep beraber yaşayalım. Şimdi sizlerden bir şey istiyeceğim evet çok klişe ama çok işe yarar bir yöntem. Her denediğimde beni ağlatan ani duygu değişimlerine sebep olan aslında kendimle yüzleştiğim kendimi aradığım anları bana yaşatan güzel bir yöntem sizden bu yöntemi denemenizi isteyeceğim.

Gözlerimizi bir dakikalığına kapatalım derin bir nefes alalım ve karşınızda size doğru gelen minik masum savunmasız saf bir çocuk...Bil bakalım bu çocuk kim sırtı dönük omzuna dokunuyorsun ve yüzünü sana doğru dönüyor işte o senin çocukluğun en masum en saf olduğun her şeyden habersiz sadece eğlenip oyun oynayan küçük bir sen...

Ona ne demek isterdin? Bir düşün bakalım onunla nasıl yüzleşirdin ya sana bana neden iyi bakmadın diye sorarsa ona cevabın ne olacak? İşte artık o cevapları değiştirme vakti evet biraz bencil olmanızı istiyorum sizden, biraz bencilliğin kimseye zararı olmaz insan önce biraz kendini düşünmeli kendi dünyasına iyi gelmeli ki başka dünyalara da dokunabilsin. İlk önce kendimizi sevmeliyiz ne olursa olsun başımıza ne gelirse gelsin zihnimiz bedenimiz ne kadar yorulursa yorulsun unutmayın ki her yeni gün yeni bir umut yeni bir heyecan yeni bir başlangıç hiçbir şey için geç değil çevreni mi sevmiyorsun şu an değiştir seni üzen ve asla bunu anlamayan insanlar mi var hemen çıkart hayatından onları seni üzen kalbine hayatına iyi gelmeyen kimseyi bir saniye bile tutma dünyanda kitaba mi başlamak istiyorsun hemen eline al ve başla artık kendimize geç kalmayalım yaşadığımız her an bir mucize ve biz bu mucizeyi güzelleştirelim.

Deepak Chopra'nin da dediği gibi "içinize ne kadar ışık girmesine izin verirseniz, yaşadığınız dünya da o kadar parlak olur..."

17 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.