Zaman Hızlı Geçiyor Değil Mi?

O gün seninle tanışmak hayatımın en korkunç anıydı. Daha önce hiç bu kadar gergin olma riskini yaşamadım. Fizyoloji dersimden erken çıktım. Böylece nefesimi sabitlemeye vaktim olacaktı. Dışarısı soğukken terlemek istemedim. Panik atak ve endişeyle savaşmak istemedim. Seninle o gün orada tanışmak istemedim. Ama yaptım. Çok heyecanlanmıştım. Sonunda seninle tanışmaya çok hazırdım. Sonunda seni öpmek için. Gözlerimiz birbirine bağlandığında zayıf değildim. Sana doğru yürümek balın içinden yürümek gibiydi. Söylediğin ilk sözler benim sakinliğime ihanet etti; ''Kalbinin çok hızlı attığını hissedebiliyorum.'' Evet, bugün tam bir yıl oldu. Beraber değiliz. Ancak hafızadakiler kalır. İlk görüşte aşk gerçekten gerçekti. Bana sevginin nasıl hissettireceğini gösterdiğin için teşekkür ederim.Buradayım ve her şeyi unutmak için elimden geleni yapıyorum. Seni hala seviyorum. İkimizin de birbirimize zarar verdiğini biliyorum, ikimizin de birbirimizi suçladığını biliyorum. Ama bu kalbimi geri almak zorunda kalmam anlamına gelmiyordu. Çünkü inan bana, denedim. Her gün en yalnız görünen gecelerde, denedim. Artık her şey bitse de, umrumda olduğunu bilmeni istiyorum. Ben hala umursuyorum. Öyle görünmese bile umursuyorum. Gerçekten umursuyorum. Bunca zamandan sonra bile, sen aklımdasın. Ve belki de bu bir şey demek değildir senin için, ama hala aklımdasın ve bu benim için bir şey.Söylemeye çalıştığım şey seni hala seviyorum ve özlüyorum. Mesela gününü duymayı özledim. Hayalleri paylaşmayı ve hayallerimizi nasıl yapacağımız üzerine konuşmayı özlüyorum. Dokunuşunu özledim. Orada değilken senin için endişelenmeyi bile özlüyorum. Sadece yolda yürürken elini tutmak istiyorum. En sevdiğimiz şarkıları onunla bağırarak söylemek istiyorum. Sabah erken saatlerde günaydın ve geceler iyi geceler öpücüklerimi istiyorum. Üzgünken kollarımı etrafına sarmak istiyorum ve göğsünde uyuyakalmak istiyorum. Ona pan kek yapmak, saçlarını bozmak, bir şişe şarap içip sarhoş olmak istiyorum. Onunla kanepede kucaklaşmak ve en sevdiğimiz filmleri tekrar izlemek istiyorum. Sabaha kadar konuşmak, onunla aynı yatakta yatmak istiyorum. Üzgün olduğunda, mutlu olduğunda, sinirlendiğinde, gergin olduğunda onu istiyorum. Sadece onunla olmak istiyorum. Şimdi sana bakıyorum ve hala seni istiyorum. Seni sevmekten vazgeçebilir miyim diye soruyorsun. Beni, sahip olduğum her şeyden daha güçlü yapan tek şeyden vazgeçmemi istiyorsun. Daha önce kimseye kendimi bu şekilde vermeyi cesaret edemedim. Bunun olmaması gerekiyordu, seni bu şekilde sevmemeliydim. Seninle ilk tanıştığımda beni bu nostaljik acıyla bırakan kişi olacağını hayal edemezdim. Senin için acı çekeceğimi düşünemezdim. Benim için beklediğimden daha çok şey ifade ediyorsun. Ve sen şimdi gittin, sana asla geri dönmeyeceğime dair söz vermiş olmama rağmen. Sana bu konuda yardım edemem. Çünkü asla gitmeyeceğini söylediğin zaman sende kendi sözünü bozdun.


Geceleri onu özleme duygusu dayanamayacak kadar çok olur ve sakın onu arama sabah üçü geçtiğinde onu aramaya cüret bile etme. Çünkü, bana güven cevap vermeyecek. Ve bu her gece uyumaktan, ağlamaktan çok daha fazla acı verecek sana. Eski fotoğraflara bir daha bakma. Çünkü, hazır değilsen sadece onunla geçirdiğin eski anıları ve anları ortaya çıkaracak. Ve sana aşık olmanın zorluğunu yüzüne vuracak. Seni önce havaya uçurmasını ve sonra boğmasını hatırlayacaksın. Diğer erkekleri öpme, ah tatlım çünkü bu sana yardım etmeyecek. Sadece iki saat sonra nefes alamayacak gibi olacaksın, boğazın ağrıyacak, karnındaki ağrıyı atmak isteyeceksin. Çünkü dudakları onun değildi, aynı değildi. Ve asla aynı hissettirmeyecek. Yalnızken veya bir arkadaşınla dışarıda olduğun anlar sana her zaman onu hatırlatacak bir şey göreceksin. Canın yanacak ve sadece kendinden başkasını kandırmadığını anlayacaksın.

Nerede olursan ol, ne yaparsan yap, sana olan sevgim artacak ve kalbim senin için atacak. Her ne pahasına olursa olsun ve yanlışların ne olursa olsun, seni her zaman ilk sıraya koyarım. Beni incitirsen ya da kalbimi ikiye bölsen fark etmez. Ne yaparsan yap, her zaman sana aşık olacağım. Farklı olabiliriz ve tüm ihtiyaçlarımızı karşılayamayabiliriz. Ama tüm hayallerimizi yerine getirmek için bildiğim kadar çok çalışacağım. Kalbimi kırman ya da ruhumu parçalaman fark etmez. Hayatta neyi özlüyorsam özleyeyim ama seninle ilgili eksikleri doldurmaya çalışacağım. Aşkım koşulsuz, olabildiğince gerçek. İhtiyacım olan tek şey benim için bu tür bir sevgiye tekrar sahip olabilmek.


66 görüntüleme

©2019 by fikirkolektif. Tüm hakları saklıdır.